Social Login and Social Share (7.x-5.0) - en to pl translation catalogue (37 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Delete
pl: Usuń

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Developers
pl: Deweloperzy

en: Date
pl: Data

en: Country
pl: Państwo

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: edit
pl: edytuj

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Text
pl: Tekst

en: Only site administrators can create new user accounts.
pl: Tylko administratorzy mogą tworzyć nowe konta użytkowników.

en: API Key
pl: Klucz API

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: State
pl: Stan

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: City
pl: Miasto

en: Full name
pl: Pełna nazwa

en: Gender
pl: Płeć

en: Birthday
pl: Urodziny

en: NO
pl: NIE

en: YES
pl: TAK

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Use
pl: Użyj

en: Error saving user account.
pl: Podczas zachowywania informacji o koncie użytkownika wystąpił błąd.

en: About
pl: O stronie

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pl: Dziękujemy za zgłoszenie chęci założenia konta. Konto oczekuje w tej chwili na zatwierdzenie przez administratora witryny.<br />Tymczasem hasło i dalsze instrukcje zostały przesłane na podany adres e-mail.

en: New user: %name (%email).
pl: Nowy użytkownik: %name (%email).

en: All pages except those listed
pl: Wszystkie strony z wyjątkiem wymienionych

en: Only the listed pages
pl: Tylko wymienione strony

en: Long text
pl: Długi tekst

en: About me (a short bio)
pl: O mnie (krótka biografia)

en: Work history
pl: Historia zatrudnienia

en: - Do not import -
pl: - Nie importuj -

en: List ('text')
pl: Lista ('text')
