Social media (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Submit
nl: Indienen

en: Size
nl: Grootte

en: None
nl: Geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Small
nl: Klein

en: Layout
nl: Lay-out

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Count
nl: Aantal

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Standard
nl: Standaard

en: Profiles
nl: Profielen

en: Icon sets
nl: Pictogrammensets

en: Facebook name
nl: Facebook-naam

en: Styles
nl: Stijlen

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
nl: Het schalen van afbeeldingen leidt tot exacte waarden voor de afmetingen. Dat kan er toe leiden dat afbeeldingen ongelijkmatig worden opgerekt of verkleind.

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
nl: Stijlen instellen om afbeeldingen bij weergave te verkleinen of aan te passen.

en: Tall
nl: Groot

en: Enter your @platform profile name how you want it displayed in text links. Leave blank to use the username from the URL.
nl: Vul uw @platform-profielnaam zoals u hem getoond wilt hebben in tekstlinks. Laat dit leeg om de gebruikersnaam uit de URL te gebruiken.

en: URL to your Facebook profile or page
nl: URL van uw Facebook-profiel of -pagina

en: Facebook profile
nl: Facebook-profiel

en: URL to your Facebook profile
nl: URL van uw Facebook-profiel

en: Facebook profile url
nl: Facebook profiel-URL

en: URL to Facebook profile.
nl: URL van Facebook-profiel.

en: Facebook profile url (brief)
nl: Facebook profiel-URL (kort)

en: URL to Facebook profile without protocol.
nl: URL van Facebook-profiel zonder protocol.

en: Facebook profile name
nl: Facebook-profielnaam

en: Flickr profile
nl: Flickr-profiel

en: Flickr profile url
nl: Flickr profiel-URL

en: Flickr profile url (brief)
nl: Flickr profiel-URL (kort)

en: Flickr name
nl: Flickr-naam

en: Flickr profile name
nl: Flickr-profielnaam

en: URL to your Google+ profile or page
nl: URL naar uw Google+ profiel of pagina

en: Google+ profile
nl: Google+ profiel

en: URL to your Google+ profile
nl: URL naar uw Google+ profiel

en: Google+ profile url
nl: Google+-profiel-URL

en: URL to Google+ profile.
nl: URL naar Google+ profiel.

en: Google+ profile url (brief)
nl: Google+-profiel-URL (kort)

en: URL to Google+ profile without protocol.
nl: URL naar Google+ profiel zonder protocol.

en: Google+ name
nl: Google+ naam

en: Google+ profile name
nl: Google+ profielnaam

en: Administer social media
nl: Sociale media beheren

en: Social profiles
nl: Sociale media-profielen
