Social media (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: E-mail
ja: メール

en: Submit
ja: 送信

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Small
ja: 小

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Medium
ja: 中程度

en: download
ja: ダウンロード

en: Default height
ja: デフォルトの高さ

en: Default width
ja: デフォルトの横幅

en: Standard
ja: 標準

en: Profiles
ja: プロフィール

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Body background color
ja: 本文の背景色

en: Styles
ja: スタイル

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
ja: リサイズをすると、画像は正確に指定された解像度に変更されます。これは、画像が拡張・縮小される際に縦横比が変更される可能性がある事を意味します。
