Social media (7.x-1.0-beta10) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Padrão

en: Small
pt: Pequeno

en: Region
pt: Região

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Medium
pt: Médio

en: download
pt: descarregar

en: Basic
pt: Básico

en: Default height
pt: Altura padrão

en: Default width
pt: Largura padrão

en: Standard
pt: Padrão

en: Profiles
pt: Perfis

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Body background color
pt: Cor de fundo do corpo

en: Like
pt: Curtir

en: Styles
pt: Estilos

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
pt: Redimencionar alterará as imagens para dimensões específicas. Isto pode causar desproporções por esticar ou encolher as imagens.

en: Dark
pt: Escuro

en: Verb to display
pt: Verbo para mostrar
