Social media (7.x-1.0-beta13) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: E-mail
tr: E-posta

en: Submit
tr: Gönder

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: None
tr: Hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Small
tr: Küçük

en: Region
tr: Bölge

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Medium
tr: Orta

en: download
tr: İndir

en: Basic
tr: Temel

en: Default height
tr: Öntanımlı yükseklik

en: Default width
tr: Öntanımlı genişlik

en: Standard
tr: Standart

en: Profiles
tr: Profiller

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: Widgets
tr: Arayüz nesneleri

en: Like
tr: Beğen

en: Styles
tr: Biçemler

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
tr: Yeniden boyutlandırma resimleri kesin bir boyuta getirecektir. Bu işlem resimlerin orantıları korunmadan genişletilmesine veya küçültülmesine sebep olabilir.
