Social media (7.x-1.0-beta15) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Submit
ro: Trimite

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: None
ro: Nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Default
ro: Implicit

en: Small
ro: Mic

en: Region
ro: Regiune

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Medium
ro: Mediu

en: Basic
ro: Simplu

en: Default height
ro: Înălțimea implicită

en: Default width
ro: Lăţimea implicită

en: Profiles
ro: Profile

en: Styles
ro: Stiluri

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
ro: Redimensionarea va crea imagini de dimensiuni exacte. Acest lucru poate cauza lățirea sau micșorarea imaginilor în mod disproporționat.
