Social media (7.x-1.0-beta16) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: user
uk: користувач

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Submit
uk: Надіслати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: None
uk: Немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Default
uk: Базово

en: px
uk: пікс

en: Small
uk: Мале

en: Region
uk: Область

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Syndication
uk: Збирання

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Medium
uk: Середній

en: download
uk: завантаження

en: Basic
uk: Основні

en: Default height
uk: Базова висота

en: Default width
uk: Базова ширина

en: site
uk: сайт

en: Standard
uk: Стандарт

en: Profiles
uk: Профілі

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Twitter
uk: Твітер

en: Widgets
uk: Віджети

en: Recommend
uk: Рекомендувати

en: Light
uk: Світла

en: Like
uk: Схоже на

en: Styles
uk: Стилі

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
uk: Зміна розміру робить так, щоб зображення точно відповідало вказаним розмірам. При цьому вихідне зображення може стати непропорційно розтягнутим або зстисненим.

en: Share on Facebook
uk: Поділитися на Facebook

en: Dark
uk: Темний

en: Tall
uk: Високий

en: Icon set
uk: Набір піктограм

en: Icon style
uk: Стиль іконки

en: Remove rel attribute
uk: Вилучити атрибут rel

en: Share on MySpace
uk: Поділитися на MySpace

en: Profile class
uk: Клас профілю

en: Foursquare profile
uk: Профіль Foursquare

en: Foursquare profile url
uk: URL профілю Foursquare

en: Foursquare name
uk: Ім'я Foursquare

en: Foursquare profile name
uk: Ім'я профілю Foursquare

en: Instagram profile
uk: Профіль Instagram

en: Instagram profile url
uk: URL профілю Instagram

en: Instagram name
uk: Ім'я в Instagram

en: Instagram profile name
uk: Ім'я профілю Instagram

en: YouTube user id
uk: ID користувача YouTube

en: YouTube profile id
uk: ID профілю YouTube
