Social media (7.x-1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: E-mail
fr: Courriel

en: Submit
fr: Soumettre

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Content types
fr: Types de contenu

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Preview
fr: Aperçu

en: Default
fr: Par défaut

en: Small
fr: Petit

en: Region
fr: Région

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Medium
fr: Moyen

en: download
fr: télécharger

en: Basic
fr: Basique

en: Default height
fr: Hauteur par défaut

en: Default width
fr: Largeur par défaut

en: Profiles
fr: Profils

en: Border color
fr: Couleur de la bordure

en: Body background color
fr: Couleur de fond du <body>

en: Facebook name
fr: Nom Facebook

en: Light
fr: Léger

en: Platforms
fr: Plates-formes

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
fr: Le redimensionnement ne respecte pas les proportions de l'image. Ce qui peut se traduire par des images étirées ou compressées.

en: Twitter username
fr: Nom d'utilisateur Twitter

en: Dark
fr: Sombre

en: Tall
fr: Grand

en: Icon set
fr: Jeu d'icônes

en: Enter the URL to your @platform profile. To create an account on @platform visit !homepage
fr: Saisir l'URL de votre profil @platform. Pour créer un compte sur @platform, allez sur !homepage
