Social media (7.x-1.0-beta5) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: E-mail
id: Email

en: Submit
id: Kirim

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Default
id: Bawaan

en: Small
id: Kecil

en: Region
id: Wilayah

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Medium
id: Sedang

en: Basic
id: Dasar

en: Standard
id: Standar

en: Profiles
id: Profil

en: Styles
id: Gaya

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
id: Mengubah ukuran akan mengubah gambar menggunakan dimensi yang ditentukan. Hal ini dapat menyebabkan gambar diregangkan atau menyusut secara tidak proporsional.
