Social media (7.x-1.0-beta16) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: user
it: utente

en: Submit
it: Invia

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Preview
it: Anteprima

en: Default
it: Predefinito

en: Small
it: Piccolo

en: Region
it: Regione

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Syndication
it: Condivisione

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Medium
it: Medio

en: Basic
it: Di base

en: Default height
it: Altezza predefinita

en: Default width
it: Larghezza predefinita

en: Profiles
it: Profili

en: Widgets
it: Widget

en: Light
it: Chiaro

en: Styles
it: Stili

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
it: Il ridimensionamento forza le dimensioni dell'immagine secondo i valori impostati. Questo può causare restringimento o allungamento sproporzionato delle immagini.

en: Share on Facebook
it: Condividi su Facebook

en: Dark
it: Scuro
