Socrata (7.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (38 entries)

en: Description
fi: Kuvaus

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Display mode
fi: Esitysmuoto

en: Is less than
fi: On pienempi kuin

en: Is less than or equal to
fi: On pienempi tai yhtäsuuri kuin

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: Is greater than or equal to
fi: On suurempi tai yhtäsuuri kuin

en: Is greater than
fi: On suurempi kuin

en: Is not equal to
fi: Ei ole yhtä kuin

en: Average
fi: Keskimäärin

en: Count
fi: Laskuri

en: %time ago
fi: %time sitten

en: Maximum
fi: Suurin

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Map
fi: Kartta

en: CSV file
fi: CSV-tiedosto

en: Minimum
fi: Pienin

en: empty
fi: tyhjä

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Is empty (NULL)
fi: On tyhjä (NULL)

en: not empty
fi: ei tyhjä

en: Sum
fi: Summa

en: Display all values
fi: Näytä kaikki arvot

en: Hide view / Page not found (404)
fi: Piilota näkymä / Sivua ei löydy (404)

en: Display empty text
fi: Näytä tyhjä teksti

en: Provide default argument
fi: Tarjoa perusargumenttia

en: Display as link
fi: Näytä linkkinä

en: Value type
fi: Arvon tyyppi

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
fi: Järjestelmän luettavassa muodossa oleva päivämäärä. Suositeltu muoto: CCYY-MM-DD HH:MM:SS

en: Invalid date format.
fi: Epäkelpo päivämäärämuoto.

en: Group results together
fi: Ryhmitä tulokset

en: Is not empty (NOT NULL)
fi: Ei ole tyhjä (NOT NULL)

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
fi: Offsetti tämänhetkisestä ajasta, esimerkiksi "!example1" tai "!example2"

en: %time hence
fi: %time siten

en: The value is required if title for this item is defined.
fi: Arvo on pakollinen jos tämä elementin otsikko on määritettynä.

en: The title is required if value for this item is defined.
fi: Otsikko on pakollinen jos tämän elementin arvo on määritettynä.
