Socrata (7.x-1.0-beta3) - en to mr translation catalogue (13 entries)

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Is less than
mr: च्या पेक्षा कमी

en: Is less than or equal to
mr: च्या पेक्षा कमी किंवा समान

en: Is equal to
mr: समान

en: Is greater than or equal to
mr: च्या पेक्षा जास्त किंवा समान

en: Is greater than
mr: च्या पेक्षा जास्त

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: %time ago
mr: %time पूर्वी

en: sources
mr: स्त्रोत

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Minimum
mr: किमान
