Socrata (7.x-1.0-beta3) - en to vi translation catalogue (28 entries)

en: Description
vi: Mô tả

en: True
vi: Đúng

en: False
vi: Sai

en: Is less than
vi: Nhỏ hơn

en: Is less than or equal to
vi: Nhỏ hơn hoặc bằng

en: Is equal to
vi: Bằng

en: Is greater than or equal to
vi: Lớn hơn hoặc bằng

en: Is greater than
vi: Lớn hơn

en: Is not equal to
vi: Khác

en: Average
vi: Trung bình

en: Count
vi: Số lượng

en: %time ago
vi: cách đây %time

en: Maximum
vi: Tối đa

en: Link text
vi: Văn bản dùng làm liên kết

en: Phone number
vi: Số điện thoại

en: Minimum
vi: Tối thiểu

en: empty
vi: trống

en: Starts with
vi: Bắt đầu với

en: Is empty (NULL)
vi: Là rỗng (NULL)

en: not empty
vi: không rỗng

en: Display all values
vi: Trình bày tất cả các giá trị

en: Display empty text
vi: Trình bày chuỗi trắng

en: Provide default argument
vi: Cung cấp tham số mặc định

en: Display as link
vi: Trình bày như liên kết

en: Value type
vi: Kiểu giá trị

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
vi: Ngày ở bất kỳ định dạng máy có thể đọc nào. Thường dùng CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
vi: Định dạng ngày không hợp lệ

en: Group results together
vi: Nhóm kết quả lại với nhau
