Socrata (7.x-1.0-beta4) - en to bs translation catalogue (29 entries)

en: Type
bs: Tip

en: Description
bs: Opis

en: Last Updated
bs: Zadnja promjena

en: Tags
bs: Tagovi

en: Categories
bs: Kategorije

en: Name
bs: Ime

en: Is less than
bs: Je manje od

en: Is less than or equal to
bs: Je manje od ili jednako

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is greater than or equal to
bs: Je više od ili jednako

en: Is greater than
bs: Je više od

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: %time ago
bs: prije %time

en: Maximum
bs: Maksimum

en: empty
bs: prazan

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Is empty (NULL)
bs: Je prazan (NULL)

en: not empty
bs: nije prazan

en: Display all values
bs: Prikaži sve vrijednosti

en: Hide view / Page not found (404)
bs: Sakrij view / Stranica nije pronađena (404)

en: Display empty text
bs: Prikaži prazan tekst

en: Provide default argument
bs: Postavite defaultni argument

en: Display as link
bs: Prikađi kao link

en: Value type
bs: Tip vrijednosti

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bs: Datum u bilo kojem mašinskom formatu. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je poželjan.

en: Invalid date format.
bs: Neispravan format datuma

en: Is all of
bs: Sve od

en: Contains any word
bs: Sadrži bilo koju riječ

en: has word
bs: ima riječ
