Socrata (7.x-1.0-beta4) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Last Updated
is: Síðast uppfært

en: Tags
is: Efnisorð

en: Categories
is: Flokkar

en: Link
is: Hlekkur

en: Name
is: Nafn

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: URL
is: vefslóð

en: Display mode
is: Birtingarhamur

en: Files
is: Skrár

en: Is less than
is: Er minna en

en: Is less than or equal to
is: Er minna en eða jafnt og

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Is greater than
is: Er stærra en

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: Average
is: Meðaltal

en: %time ago
is: %time síðan

en: Phone number
is: Símanúmer

en: empty
is: tómt

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Display as link
is: Birta sem tengil

en: Invalid date format.
is: Ógilt dagsetningarsnið.

en: Is all of
is: Er allt af

en: Contains any word
is: Inniheldur hvaða orð sem er

en: has word
is: inniheldur orðið
