Solr Devel (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Development
fa: توسعه

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر
