PoolParty GraphSearch (7.x-2.0-beta4) - en to de translation catalogue (49 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Username
de: Benutzername

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: Password
de: Passwort

en: Weight
de: Gewichtung

en: Delete configuration
de: Konfiguration löschen

en: none
de: keine

en: Save
de: Speichern

en: remove
de: entfernen

en: Advanced
de: Erweitert

en: Widget
de: Steuerelement

en: Load
de: Laden

en: Colors
de: Farben

en: Clone
de: Duplizieren

en: Show
de: Anzeigen

en: to
de: zu

en: @time ago
de: vor @time

en: from
de: von

en: Calculation
de: Berechnung

en: %title has been deleted.
de: %title wurde gelöscht.

en: RSS Feed
de: RSS-Feed

en: Available
de: Verfügbar

en: Other settings
de: Andere Einstellungen

en: daily
de: Täglich

en: weekly
de: Wöchentlich

en: Synchronize
de: Synchronisieren

en: Done.
de: Erledigt.

en: Widgets
de: Steuerelemente

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: hourly
de: stündlich

en: Filter settings
de: Filter-Einstellungen

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Trends
de: Trend

en: Date filter
de: Datumsfilter

en: Source name
de: Name der Quelle

en: Component name
de: Komponentenname

en: Number of characters
de: Anzahl der Zeichen

en: Facet name
de: Name der Facette

en: RSS URL
de: RSS-URL

en: Time interval
de: Zeitintervall

en: Are you sure you want to create the sOnr webMining configuration?
de: Möchten Sie die sOnr-webMining-Konfiguration wirklich erstellen?

en: Are you sure you want to start crawling the RSS feed for the agent "%source"?
de: Möchten Sie den RSS-Feed wirklich nach dem Agenten %source durchsuchen?
