PoolParty GraphSearch (7.x-2.7) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Weight
fr: Poids

en: Delete configuration
fr: Supprimer la configuration

en: none
fr: aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: remove
fr: retirer

en: Please enter a valid email address.
fr: Veuillez saisir une adresse de courriel valide.

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: Advanced
fr: Avancé

en: Load
fr: Charger

en: Colors
fr: Couleurs

en: Number of items to display
fr: Nombre d'éléments à afficher

en: Clone
fr: Cloner

en: Show
fr: Afficher

en: to
fr: à

en: @time ago
fr: il y a @time

en: See also
fr: Voir aussi

en: from
fr: Expéditeur

en: Calculation
fr: Calcul

en: %title has been deleted.
fr: %title a été supprimé.

en: RSS Feed
fr: Flux RSS

en: Available
fr: Disponible

en: Other settings
fr: Autres paramètres

en: daily
fr: journalier

en: weekly
fr: hebdomadaire

en: Synchronize
fr: Synchroniser

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Filter settings
fr: Paramètres de filtrage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Component name
fr: Nom du composant

en: Number of characters
fr: Nombre de caractères

en: in @time
fr: dans @time

en: Facet name
fr: Nom de la facette

en: Time interval
fr: Intervalle de temps
