SooperThemes Basic Elements (7.x-1.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: yes
uk: так

en: No
uk: Ні

en: Size
uk: Розмір

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Icon
uk: Іконка

en: Layout
uk: Макет

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Heading
uk: Заголовок

en: Address
uk: Адреса

en: Color
uk: Колір

en: Square
uk: Квадрат

en: City
uk: Місто

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Contact information
uk: Контактна інформація

en: Style
uk: Стиль

en: Hover color
uk: Колір при наведенні

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Border style
uk: Стиль рамки

en: Circle
uk: Коло

en: Icon Size
uk: Розмір піктограм

en: Pulse
uk: Імпульс

en: Disc
uk: Диск

en: Rounded
uk: Округленість

en: Icon Style
uk: Стилі іконок
