SooperThemes Basic Shortcodes (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: yes
fr: oui

en: No
fr: Non

en: Size
fr: Taille

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Icon
fr: Icône

en: Layout
fr: Mise en page

en: Email
fr: Courriel

en: Inline
fr: En ligne

en: Heading
fr: Entête

en: Address
fr: Adresse

en: Color
fr: Couleur

en: Square
fr: Carré

en: City
fr: Ville

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Contact information
fr: Information de Contact

en: Hover color
fr: Couleur au survol

en: State / Province
fr: État / Province

en: Border color
fr: Couleur de la bordure

en: Border style
fr: Style de bordure

en: Circle
fr: Cercle

en: Icon Size
fr: Taille de l'icône

en: Stacked
fr: Empilé

en: Pulse
fr: Pulsation

en: Rounded
fr: Arrondi
