SooperThemes Basic Shortcodes (7.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Icon
fa: شمایل

en: Layout
fa: آرایش

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Inline
fa: درون خطی

en: Heading
fa: عنوان

en: Color
fa: رنگ

en: City
fa: شهر

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Style
fa: اصلوب
