SooperThemes Basic Shortcodes (7.x-1.0-beta4) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Size
de: Größe

en: None
de: Keine

en: Default
de: Standard

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Icon
de: Symbol

en: Email
de: E-Mail

en: Heading
de: Überschrift

en: Address
de: Adresse

en: Color
de: Farbe

en: Square
de: Quadrat

en: City
de: Stadt

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Contact information
de: Kontaktinformation

en: Style
de: Darstellung

en: Hover color
de: Farbe beim Überfahren mit dem Mauszeiger

en: State / Province
de: Provinz / Bundesland

en: Border color
de: Rahmenfarbe

en: Border style
de: Randstil

en: Circle
de: Kreis

en: Icon Size
de: Symbolgröße

en: Stacked
de: Gestapelt

en: Pulse
de: Pulsieren

en: Social links
de: Links für soziale Netzwerke

en: Rounded
de: Abgerundet

en: Icon Style
de: Symbolstil

en: Font Awesome Icon
de: Font-Awesome-Piktogramm
