SooperThemes Basic Shortcodes (7.x-1.0-beta5) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: yes
it: sì

en: Size
it: Dimensione

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Icon
it: Icona

en: Email
it: E-mail

en: Inline
it: In linea

en: Heading
it: Intestazione

en: Address
it: Indirizzo

en: Color
it: Colore

en: Square
it: Quadrato

en: City
it: Città

en: Phone number
it: Telefono

en: Contact information
it: Informazioni di contatto

en: Style
it: Stile
