Spaces (7.x-3.0-alpha1) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Edit
da: Redigér

en: Variable
da: Variabel

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Block
da: Blok

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: here
da: her

en: Default front page
da: Standardforside

en: No groups found.
da: Ingen grupper fundet.

en: Revert
da: Gendan

en: Privacy
da: Privatliv

en: Permission
da: Tilladelse

en: Context
da: Kontekst

en: administer string overrides
da: administrer teksterstatninger

en: Broken
da: I stykker

en: Type of user argument to allow
da: Type af tilladte brugerargumenter

en: Only allow numeric UIDs
da: Tillad kun numeriske UIDer

en: Only allow string usernames
da: Tillad kun brugernavne

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
da: Tillade både numeriske UIDer og brugernavne

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
da: Kun brugere med de valgte tilladelsesflag kan tilgå denne visning. Bemærk at brugere med tilladelsen "tilgå alle views" kan se alle views uanset andre tilladelser.

en: Saved %title.
da: %title gemt.

en: Other...
da: Andet...
