Spaces (7.x-3.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: Block
fi: Lohko

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Normal
fi: Normaali

en: here
fi: täällä

en: Default front page
fi: Oletusetusivu

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: No groups found.
fi: Ryhmiä ei löytynyt.

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feature
fi: Ominaisuus

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: OG settings
fi: OG asetukset

en: Context
fi: Konteksti

en: Spaces
fi: Tilat

en: Group space
fi: Ryhmän alue

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Broken
fi: Rikkinäinen

en: Type of user argument to allow
fi: Sallitun argumentin tyyppi

en: Only allow numeric UIDs
fi: Salli ainoastaan numeeriset UID:t

en: Only allow string usernames
fi: Salli ainoastaan merkkijonomuotoiset käyttäjänimet

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
fi: Salli sekä numeeriset UID:t että normaalit käyttäjänimet.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
fi: Ainoastaan käyttäjät joilla on oikea käyttöoikeus pääsevät tähän näkymään. Huomioithan että käyttäjillä joilla on oikeus "käytä kaikkia näkymiä" pääsevät aina näkymään muista oikeuksista riippumatta.

en: A post of this type is <strong>private</strong>. Only members of this !typename will be able to see it.
fi: Tämäntyyppinen kirjoitus on <strong>yksityinen</strong>. Ainoastaan tämän !typename:n jäsenet näkevät sen.

en: A post of this type is <strong>public</strong>. All visitors will be able to see it.
fi: Tämäntyyppinen kirjoitus on <strong>julkinen<strong>. Kaikki kävijät näkevät ne.

en: Saved %title.
fi: Tallennettu konteksti %title.

en: Reorder menu
fi: Järjestä valikko uudelleen

en: Custom dashboards
fi: Räätälöidyt työpöydät

en: Other...
fi: Muu...
