Spaces (7.x-3.0-alpha1) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Edit
is: Breyta

en: Variable
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: True
is: Rétt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Default page
is: Sjálfgefin síða

en: View
is: Skoða

en: Block
is: Blokk

en: Overridden
is: Yfirritað

en: Default front page
is: Sjálfgefin forsíða

en: Original
is: Upprunalegt

en: Permission
is: Réttindi

en: Context
is: Samhengi

en: Other...
is: annað...
