Spaces (7.x-3.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (30 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: View
kn: ನೋಡು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Privacy
kn: ಗೌಪ್ಯತೆ

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Autodetect
kn: ಸ್ವಯಂಪತ್ತೆ

en: Broken
kn: ತುಂಡಾದ

en: Other...
kn: ಇತರೆ...
