Spaces (7.x-3.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (43 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Edit
sv: Redigera

en: Variable
sv: Variabel

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Save
sv: Spara

en: True
sv: Sant

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: here
sv: här

en: Default front page
sv: Förvald startsida

en: No groups found.
sv: Inga grupper hittades.

en: Features
sv: Funktioner

en: Revert
sv: Återställ

en: Permission
sv: Behörighet

en: OG settings
sv: OG-inställningar

en: Context
sv: Sammanhang

en: Autodetect
sv: Automatisk identifiering

en: Group space
sv: Grupputrymme

en: Add new account
sv: Lägg till nytt konto

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Broken
sv: Trasig

en: Type of user argument to allow
sv: Typ av argument för användare  att tillåta

en: Only allow numeric UIDs
sv: Tillåt endast numeriska UID

en: Only allow string usernames
sv: Tillåt enbart användarnamn som strängar

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
sv: Tillåt både numeriska UID och användarnamn som strängar

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
sv: Enbart användare med den valda behörigheten kommer att kunna få tillgång till denna vy. Observera att användare med "åtkomst till alla vyer" kan se alla vyer, oavsett andra behörigheter.

en: Customized
sv: Anpassad

en: Customize text
sv: Anpassa text

en: Reorder menu
sv: Ändra om meny
