Spaces (7.x-3.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (47 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Variable
uk: Змінна

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: True
uk: Істина

en: Default
uk: Базово

en: Default page
uk: Сторінка базово

en: View
uk: Перегляд

en: Block
uk: Блок

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Normal
uk: Звичайне

en: here
uk: тут

en: Default front page
uk: Головна сторінка

en: Original
uk: Оригінал

en: No groups found.
uk: Групи не знайдені.

en: Features
uk: Властивості

en: Feature
uk: Властивість

en: Revert
uk: Відновити

en: Privacy
uk: Конфіденційність

en: Permission
uk: Повноваження

en: Context
uk: Контекст

en: inherited
uk: успадковані

en: administer string overrides
uk: керування переназначенням рядків

en: Autodetect
uk: Автовизначення

en: Spaces
uk: Пробіли

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Broken
uk: Пошкоджено

en: Only allow numeric UIDs
uk: Дозволені лише числові UID

en: Only allow string usernames
uk: Дозволені лише текстові імена користувачів

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
uk: Дозволені як числові UID так і текстові імена користувачів

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
uk: Лише користувачі з обраним прапорцем повноважень матимуть доступ до цього відображення. Зверніть увагу, що користувачі з повноваженням "доступ до усіх видів", можуть переглядати будь-який вид, незалежно від інших повноважень.

en: Saved %title.
uk: Збережено %title.

en: Other...
uk: Інший...
