Spaces (7.x-3.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: True
hi: सही

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Normal
hi: सामान्य

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Privacy
hi: गोपनीयता

en: Permission
hi: अनुमति

en: Context
hi: संदर्भ
