Spaces Theme (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: File path
id: Jalur berkas

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Theme
id: Tema

en: Upload
id: Unggah

en: Primary links
id: Link primer

en: Secondary links
id: Link sekunder

en: Shortcut icon
id: Ikon shortcut

en: Use the default logo
id: Gunakan logo standar

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
id: Beri centang jika anda ingin tema ini menggunakan logo yang disediakan.

en: Use the default shortcut icon.
id: Gunakan ikon shortcut standar.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
id: Beri centang di sini jika anda ingin menggunakan ikon shortcut standar.

en: Site logo
id: Logo situs
