Spark (7.x-1.0-alpha3) - en to ps translation catalogue (157 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Next
ps: بل

en: Pages
ps: پاڼې

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Read more
ps: نور ولولی

en: more
ps: نور

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Edit
ps: سمون

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Center
ps: منځ

en: Required
ps: غوښتى

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Book
ps: کتاب

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Summary
ps: لنډیز

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Views
ps: ليدنې

en: Access
ps: لاس رسی

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Vocabularies
ps: قاموسونه

en: Region
ps: سيمه

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Text
ps: متن

en: Keywords
ps: آرويىونې

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: User
ps: غړی

en: Continue
ps: دوام

en: Configure
ps: سازول

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Error
ps: تیروتنه

en: Vertical
ps: نېغ

en: Are you sure you want to delete %title?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %title؟

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Add content
ps: منځپانګه زیاتول

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: 1 hour | @count hours
ps[0]: ۱ ساعت
ps[1]: @count ساعتونه

en: 1 day | @count days
ps[0]: ۱ ورځ
ps[1]: @count ورځې

en: Site name
ps: پاڼې نوم

en: Inline
ps: ننليكى

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Vocabulary
ps: قاموس

en: Vocabulary ID
ps: قاموس پېژند

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Performance
ps: كارېدون

en: Width
ps: پلنوالى

en: Medium
ps: منځنى

en: Caching
ps: پټيادوي

en: System
ps: سيستم

en: General
ps: ټوليز

en: Table
ps: لښتيال

en: Other
ps: نور

en: Align
ps: پرليكول

en: Text color
ps: متن رنګ

en: Basic
ps: ساده

en: Role
ps: ونډه

en: User login
ps: غړي کارن نوم

en: Users
ps: غړي

en: Argument
ps: استدلال

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Order
ps: اوډون

en: Uncategorized
ps: پرته د ټولي

en: Position
ps: ځاى

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Hidden
ps: پټ

en: Change
ps: بدلون

en: Search results
ps: پایلې پلټون

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: Activity
ps: چارندتیا

en: Second
ps: دوهم

en: Fixed
ps: ثابت شوی

en: Empty
ps: تش

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: or
ps: او

en: Style
ps: ډول

en: Missing
ps: ورك

en: Installed
ps: لګول شوي

en: Standard
ps: معياري

en: width
ps: پلنوالى

en: height
ps: لوړوالی

en: New
ps: نوی

en: Bottom right
ps: لاندې ښی

en: Bottom left
ps: لاندې کيڼ

en: Themes
ps: ویینې

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Bold
ps: زغرد

en: PHP Code
ps: PHP كوډه

en: Menus
ps: غورنۍ

en: Above
ps: پورته

en: Permission
ps: اجازه

en: Grid
ps: ځاليز

en: Italic
ps: رېوند

en: Three
ps: درې

en: Keyword
ps: آرويىونه

en: 1 year | @count years
ps[0]: ۱ کال
ps[1]: @count کلونه

en: 1 week | @count weeks
ps[0]: ۱ اونی
ps[1]: @count اونی

en: 1 min | @count min
ps[0]: ۱ دقيقه
ps[1]: @count دقيقې

en: 1 sec | @count sec
ps[0]: ۱ ثانیه
ps[1]: @count ثانيې

en: Columns
ps: ستنې

en: Use pager
ps: pager وکاروه

en: Underline
ps: كرښن

en: Column
ps: ستن

en: Crop
ps: سكڼل

en: User roles
ps: د غړي دندې

en: 1 month | @count months
ps[0]: ۱ میاشت
ps[1]: @count میاشتې

en: Row
ps: کتار

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)

en: Justify
ps: برابر

en: Administration menu
ps: غورنۍ پازوالنه

en: - All -
ps: - ټول -

en: Search form
ps: پلټون فورمه

en: Styles
ps: ډولونه

en: Text format
ps: متن بڼه

en: Administrative title
ps: سرليک پازوالنه

en: Libraries
ps: کتابتونونه

en: Current page
ps: اوسنی پاڼه

en: Site logo
ps: پاڼې نښان
