Spark (7.x-1.0-alpha5) - en to sq translation catalogue (167 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Delete
sq: Fshij

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Access control
sq: Kontrolli i hyrjes

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Tags
sq: Etiketat

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: Required
sq: Kërkohet

en: Parent
sq: Prindi

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: The username %name does not exist.
sq: Përdoruesi %name nuk ekziston.

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: User
sq: Përdoruesi

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: Create
sq: Krijo

en: Are you sure you want to delete %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni %title?

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Submit @name
sq: Dërgo @name

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Add block
sq: Shto një bllok

en: 1 hour | @count hours
sq[0]: 1 orë
sq[1]: @count orë

en: 1 day | @count days
sq[0]: 1 ditë
sq[1]: @count ditë

en: Site name
sq: Emri i sajtit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: Header
sq: Titulli

en: Left sidebar
sq: Kollona e majtë anësore

en: Right sidebar
sq: Kollona e djathtë anësore

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Published
sq: Publikuar

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Poll duration
sq: Kohëzgjatja e sondazhit

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Term name
sq: Emri i termit

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Mode
sq: Mënyrë

en: Authored by
sq: Krijuar nga

en: Performance
sq: Performanca

en: Medium
sq: Mesatar

en: System
sq: Sistemi

en: Other
sq: Tjetër

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: User login
sq: Identifikimi i përdoruesit

en: Add new comment
sq: Shto një koment të ri

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Create content
sq: Krijo përmbajtje

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Operation
sq: Veprimi

en: You have to specify a valid date.
sq: Duhet specifikuar një datë e vlefshme.

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Authored on
sq: Krijuar më

en: Leave blank for %anonymous.
sq: Lëre bosh për %anonymous.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: Edit term
sq: Ndrysho termin

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: Create new revision
sq: Krijo një revizion të ri

en: Configure block
sq: Konfiguro bllokun

en: None.
sq: Asnjë.

en: Revert
sq: Rikthe

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: open
sq: hapur

en: Parent terms
sq: Termet prind

en: revert
sq: rikthe

en: Link color
sq: Ngjyra e lidhjes

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: Themes
sq: Temat

en: Slogan
sq: Sllogan

en: Menus
sq: Menutë

en: Above
sq: Sipër

en: Permission
sq: Të drejta

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: Context
sq: Konteksti

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: Taxonomy vocabulary
sq: Fjalori i Taksonomisë

en: 1 year | @count years
sq[0]: 1 vit
sq[1]: @count vjet

en: 1 week | @count weeks
sq[0]: 1 javë
sq[1]: @count javë

en: 1 sec | @count sec
sq[0]: 1 sek
sq[1]: @count sek

en: Number of views
sq: Numri i shikimeve

en: Default theme
sq: Tema e paracaktuar

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: export
sq: eksporto

en: Book outline
sq: Struktura e librit

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: filter
sq: filtri

en: Contact form
sq: Formulari i kontaktit

en: sort ascending
sq: renditje në ngjitje

en: sort descending
sq: rendit në zbritje

en: Header top
sq: Kreu sipër

en: Header bottom
sq: Kreu poshtë

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
sq: Gjuha e default i këtij profili për email-et dhe gjuha e paracaktuar për prezantimin e sitit.

en: Edit field
sq: Ndrysho fushën

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: select different theme
sq: zgjidh një temë tjetër
