SPARQL (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: Questa azione è irreversibile.

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: %title has been deleted.
it: %title è stato eliminato.
