SPARQL Views (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Language
pt: Idioma

en: Label
pt: Rótulo

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Contains
pt: Contendo

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is not equal to
pt: É diferente de

en: Full
pt: Completo

en: contains
pt: contendo

en: Formatter
pt: Formatador

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pt: Nota: você não tem permissão para modificar isto. Se você altere o tipo de argumento, essa configuração será perdida e você NÃO poderá retorná-la a seu valor inicial.

en: The last comment of a node.
pt: O último comentário de um node.
