Speed Form Blocks (7.x-1.6) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: value
pt: valor

en: Submit
pt: Enviar

en: Save
pt: Salvar

en: date
pt: data

en: Delete this block
pt: Apagar esse bloco

en: Add a new field
pt: Novo campo

en: Setting
pt: Configuração

en: Admin
pt: Administrar

en: textarea
pt: Área de texto

en: checkbox
pt: caixa de seleção

en: Management
pt: Gerenciamento

en: Button label
pt: Etiqueta do botão
