Speed Form Blocks (7.x-1.7) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: value
id: nilai

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Manage
id: Kelola

en: date
id: tanggal

en: Add a new field
id: Tambahkan sebuah bidang baru

en: Setting
id: Konfigurasi

en: Admin
id: Administrator

en: checkbox
id: tanda centang

en: Management
id: Manajemen
