Speed Form Blocks (7.x-1.7) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: value
it: valore

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Actions
it: Azioni

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Manage
it: Gestisci

en: date
it: data

en: Add a new field
it: Aggiungi un nuovo campo

en: Setting
it: Configura

en: textarea
it: area di testo
