Speed Form Blocks (7.x-1.7) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: value
hi: मान

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: date
hi: तिथि

en: Setting
hi: व्यवस्था

en: Admin
hi: प्रशासन

en: checkbox
hi: चेकबॉक्स

en: Management
hi: संचालन
