Speedy (7.x-1.11) - en to nn translation catalogue (52 entries)

en: Next
nn: Neste

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Edit
nn: Rediger

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Prev
nn: Forrige

en: Mon
nn: mån

en: Tue
nn: tys

en: Wed
nn: ons

en: Thu
nn: tor

en: Fri
nn: fre

en: Sat
nn: laur

en: Sun
nn: sun

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: Select all rows in this table
nn: Vel alle radene i denne tabellen

en: Deselect all rows in this table
nn: Ikkje vel nokon rader i denne tabellen

en: Jan
nn: jan

en: Feb
nn: feb

en: Mar
nn: mar

en: Apr
nn: apr

en: Jun
nn: jun

en: Jul
nn: jul

en: Aug
nn: aug

en: Sep
nn: sep

en: Oct
nn: okt

en: Nov
nn: nov

en: Dec
nn: des

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: Not in menu
nn: Ikkje i ein meny

en: New revision
nn: Ny versjon

en: Drag to re-order
nn: «Dra og slepp» for å endre rekkefølgje

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
nn: Endringar i denne tabellen vil ikkje bli lagra før skjemaet sendast.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
nn: Endringar i desse blokkane vil ikkje bli lagra for du trykker på <em>Lagre blokkar</em>.

en: Customize dashboard
nn: Tilpass styringspanel

en: Hide summary
nn: Skjul ingress

en: Edit summary
nn: Rediger ingress

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
nn: Sorter radene med numerisk vekting i staden for dra-og-slipp sortering.

en: Show row weights
nn: Vis vekting av radene.
