Speedy (7.x-1.12) - en to ar translation catalogue (98 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Configure
ar: ضبط

en: Done
ar: تمّ

en: Prev
ar: السابق

en: Mon
ar: اثنين

en: Tue
ar: ثلاثاء

en: Wed
ar: أربعاء

en: Thu
ar: خميس

en: Fri
ar: جمعة

en: Sat
ar: سبت

en: Sun
ar: أحد

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: Show
ar: عرض

en: Select all rows in this table
ar: اختر كل الصفوف في هذا الجدول

en: Deselect all rows in this table
ar: ألغ اختيار كل الصفوف في هذا الجدول

en: Today
ar: اليوم

en: Jan
ar: يناير

en: Feb
ar: فبراير

en: Mar
ar: مارس

en: Apr
ar: أبريل

en: Jun
ar: يونيو

en: Jul
ar: يوليو

en: Aug
ar: أغسطس

en: Sep
ar: سبتمبر

en: Oct
ar: أكتوبر

en: Nov
ar: نوفمبر

en: Dec
ar: ديسمبر

en: Su
ar: الأحد

en: Mo
ar: الإثنين

en: Tu
ar: الثلاثاء

en: We
ar: الأربعاء

en: Th
ar: الخميس

en: Fr
ar: الجمعة

en: Sa
ar: السبت

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Please wait...
ar: يرجى الانتظار...

en: Hide
ar: إخفاء

en: Loading
ar: جاري التحميل

en: Not in book
ar: ليس في الكتاب

en: New book
ar: كتاب جديد

en: By @name on @date
ar: من @name بتاريخ  @date

en: By @name
ar: من %name

en: Not in menu
ar: غير موجود في القائمة

en: Alias: @alias
ar: البديل: @alias

en: No alias
ar: لا يوجد بدائل

en: New revision
ar: مراجعة جديدة

en: Drag to re-order
ar: اسحب لتغير الترتيب

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ar: التغييرات الحادثة على هذا الجدول لن تُحفظ إلا بعد إرسال الاستمارة.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
ar: لن تُحفظ التغييرات في هذه الصناديق قبل النقر على زر <em>احفظ الصناديق</em>.

en: Show shortcuts
ar: عرض الاختصارات

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ar: هذه الصلاحية منبثقة من دور المستخدم المعرف.

en: No revision
ar: لا توجد أي مراجعة

en: @number comments per page
ar: @number تعليق في الصفحة

en: Requires a title
ar: العنوان ضروري

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: An AJAX HTTP error occurred.
ar: حدث خطأ أجاكس HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
ar: نتيجة كود PHP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
ar: تم إنهاء طلب AJAX HTTP بشكل غير عادي.

en: Debugging information follows.
ar: يليه معلومات التنقيح.

en: Path: !uri
ar: المسار: !uri

en: StatusText: !statusText
ar: نص الحالة: !statusText

en: Not customizable
ar: غير قابل للتخصيص

en: Restricted to certain pages
ar: خاضع لبعض الصفحات

en: The block cannot be placed in this region.
ar: لا يمكن وضع الصندوق في هذه المنطقة.

en: Customize dashboard
ar: تخصيص لوحة التحكم

en: Hide summary
ar: إخفاء الموجز

en: Edit summary
ar: تعديل الملخص

en: Don't display post information
ar: عدم عرض معلومات المشاركة

en: @title dialog
ar: حوار @title

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ar: لا يمكن رفع الملف المحدد %filename. يسمح فقط بالملفات ذات اللواحق التالية: %extensions.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ar: إعادة ترتيب السطور حسب وزن رقمي بدلا من سحبها.

en: Show row weights
ar: إظهار أوزان الأسطر

en: Hide row weights
ar: إخفاء أوزان السطور

en: Autocomplete popup
ar: نافذة الإكمال التلقائي

en: Searching for matches...
ar: جاري البحث عن الكلمات المطابقة...

en: Hide shortcuts
ar: إخفاء الاختصارات
