Speedy (7.x-1.16) - en to kn translation catalogue (44 entries)

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Mon
kn: ಸೋಮ

en: Tue
kn: ಮಂಗಳ

en: Wed
kn: ಧ

en: Thu
kn: ಗುರು

en: Fri
kn: ಶುಕ್ರ

en: Sat
kn: ಶನಿ

en: Sun
kn: ಭಾನು

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Su
kn: ಭಾನು

en: Mo
kn: ಸೋಮ

en: Tu
kn: ಮಂಗಳ

en: We
kn: ಬುಧ

en: Th
kn: ಗುರು

en: Fr
kn: ಶುಕ್ರ

en: Sa
kn: ಶನಿ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Loading
kn: ಲೋಡ್ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: mm/dd/yy
kn: ತಾರೀಕು(ತಿಂಗಳು/ದಿನಾಂಕ/ವರ್ಷ)
