Speedy (7.x-1.19) - en to ps translation catalogue (55 entries)

en: Next
ps: بل

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Edit
ps: سمون

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Configure
ps: سازول

en: Done
ps: ترسره شو

en: Prev
ps: پخوانی

en: Mon
ps: دوشنبه

en: Tue
ps: سه شنبه

en: Wed
ps: چهارشنبه

en: Thu
ps: پنجشنبه

en: Fri
ps: جمعه

en: Sat
ps: شنبه

en: Sun
ps: یکشنبه

en: January
ps: جنوري

en: February
ps: فبروري

en: March
ps: مارچ

en: April
ps: اپریل

en: May
ps: مې

en: June
ps: جون

en: July
ps: جولای

en: August
ps: اګست

en: September
ps: سپتمبر

en: October
ps: اکتوبر

en: November
ps: نوومبر

en: December
ps: دسمبر

en: Show
ps: ښوول

en: Today
ps: نن

en: Jan
ps: جنوري

en: Feb
ps: فبروري

en: Mar
ps: مارچ

en: Apr
ps: اپرېل

en: Jun
ps: جون

en: Jul
ps: جولای

en: Aug
ps: اګست

en: Sep
ps: سپتمبر

en: Oct
ps: اکتوبر

en: Nov
ps: نوومبر

en: Dec
ps: دسمبر

en: Su
ps: یکشنبه

en: Mo
ps: دوشنبه

en: Tu
ps: سه شنبه

en: We
ps: موږ

en: Th
ps: پنجشنبه

en: Fr
ps: جمعه

en: Sa
ps: شنبه

en: Hide
ps: پټول

en: New book
ps: نوی کتاب

en: By @name
ps: پر @name
