Speedy (7.x-1.2) - en to bn translation catalogue (63 entries)

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Prev
bn: পূর্ব

en: Mon
bn: সোম

en: Tue
bn: মঙ্গল

en: Wed
bn: বুধ

en: Thu
bn: বৃহস্পতি

en: Fri
bn: শুক্র

en: Sat
bn: শনি

en: Sun
bn: রবি

en: January
bn: জানুয়ারী

en: February
bn: ফেব্রুয়ারী

en: March
bn: মার্চ

en: April
bn: এপ্রিল

en: May
bn: মে

en: June
bn: জুন

en: July
bn: জুলাই

en: August
bn: আগস্ট

en: September
bn: সেপ্টেম্বর

en: October
bn: অক্টোবর

en: November
bn: নভেম্বর

en: December
bn: ডিসেম্বর

en: Show
bn: দেখাও

en: Today
bn: আজ

en: Jan
bn: জান

en: Feb
bn: ফেব্রু

en: Mar
bn: মার্চ

en: Apr
bn: এপ্রি

en: Jun
bn: জুন

en: Jul
bn: জুলা

en: Aug
bn: আগ

en: Sep
bn: সেপ্টে

en: Oct
bn: অক্টো

en: Nov
bn: নভে

en: Dec
bn: ডিসে

en: Su
bn: রবি

en: Mo
bn: সোম

en: Tu
bn: মঙ্গল

en: We
bn: বুধ

en: Th
bn: বৃহঃ

en: Fr
bn: শুক্র

en: Sa
bn: শনি

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Please wait...
bn: অনুগ্রহ করে অপেক্ষা করুন...

en: Hide
bn: লুকাও

en: Loading
bn: লোড হচ্ছে

en: @number comments per page
bn: @প্রতি পাতায় মন্তব্যসমূহ

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)

en: HTTP Result Code: !status
bn: HTTP ফলাফল কোড: !status

en: Customize dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড কাস্টমাইজ করুন

en: Hide summary
bn: সারসংক্ষেপ লুকান

en: Edit summary
bn: সারসংক্ষেপ সম্পাদনা করুন
