Speedy (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (97 entries)

en: Next
cs: Další

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Configure
cs: Nastavení

en: Done
cs: Hotovo

en: Prev
cs: Předchozí

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Kvě

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Show
cs: Ukázat

en: Select all rows in this table
cs: Označit všechny řádky v této tabulce

en: Deselect all rows in this table
cs: Zrušit označení všech řádek v této tabulce

en: Today
cs: Dnes

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Apr
cs: Dub

en: Jun
cs: Čer

en: Jul
cs: Črv

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Su
cs: Ne

en: Mo
cs: Po

en: Tu
cs: Út

en: We
cs: St

en: Th
cs: Čt

en: Fr
cs: Pá

en: Sa
cs: So

en: Not published
cs: Skryto

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Hide
cs: Skrýt

en: Loading
cs: Načítání

en: Not in book
cs: Není v knize

en: New book
cs: Nová kniha

en: By @name on @date
cs: Uživatel @name dne @date

en: By @name
cs: Dle @name

en: Not in menu
cs: Není v menu

en: No alias
cs: Žádný alias

en: New revision
cs: Nová revize

en: Drag to re-order
cs: Pro přeskupení přetáhněte myší

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
cs: Změny provedené v této tabulce budou uloženy až po odeslání  formuláře.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
cs: Změny v těchto blocích se neprojeví, dokud je neuložíte pomocí tlačítka <em>Uložit bloky</em>.

en: Show shortcuts
cs: Zobrazit zkratky

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
cs: Práva byla zděděna z ověřené uživatelské role.

en: No revision
cs: Žádná revize

en: @number comments per page
cs: Počet komentářů na stránku: @number

en: Requires a title
cs: Vyžaduje název

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: (active tab)
cs: (aktivní záložka)

en: An AJAX HTTP error occurred.
cs: Objevila se AJAX HTTP chyba.

en: HTTP Result Code: !status
cs: Výsledný kód HTTP je: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
cs: AJAX HTTP požadavek skončil neobvykle.

en: Debugging information follows.
cs: Následují informace pro ladění.

en: Path: !uri
cs: Cesta: !uri

en: StatusText: !statusText
cs: Text stavu: !statusText

en: ResponseText: !responseText
cs: Text odpovědi:  !responseText

en: Not customizable
cs: Nelze přizpůsobit

en: Restricted to certain pages
cs: Omezený na určitý stránky

en: The block cannot be placed in this region.
cs: Blok nemůže být umístěn do tohoto regionu.

en: Customize dashboard
cs: Přizpůsobit ovládací panel

en: Hide summary
cs: Skrýt souhrn

en: Edit summary
cs: Upravit souhrn

en: Don't display post information
cs: Nezobrazovat informace o příspěvku

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
cs: Vybraný soubor %filename nelze nahrát. Jsou povoleny pouze soubory s těmito příponami: %extensions.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
cs: Změňte pořadí řádků pomocí číselné váhy místo přetažení myší.

en: Show row weights
cs: Ukaž váhy řádků

en: Hide row weights
cs: Skryj váhy řádků

en: Autocomplete popup
cs: Vyskakovací okno automatického dokončování

en: Searching for matches...
cs: Hledám shody...

en: Hide shortcuts
cs: Skrýt zkratky
