Speedy (7.x-1.26) - en to he translation catalogue (91 entries)

en: Next
he: הבא

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Edit
he: עריכה

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Configure
he: הגדרות

en: Done
he: בוצע

en: Prev
he: קודם

en: Mon
he: ב'

en: Tue
he: ג'

en: Wed
he: ד'

en: Thu
he: ה

en: Fri
he: ו'

en: Sat
he: ש'

en: Sun
he: א'

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Show
he: הצג

en: Select all rows in this table
he: בחירת כל השורות בטבלה

en: Deselect all rows in this table
he: בטל בחירת כל השורות בטבלה

en: Today
he: היום

en: Jan
he: ינו'

en: Feb
he: פבר'

en: Mar
he: מרץ

en: Apr
he: אפר'

en: Jun
he: יוני

en: Jul
he: יולי

en: Aug
he: אוג'

en: Sep
he: ספט'

en: Oct
he: אוק'

en: Nov
he: נוב'

en: Dec
he: דצמ'

en: Not published
he: לא מפורסם

en: Please wait...
he: נא להמתין...

en: Hide
he: הסתרה

en: Loading
he: בטעינה

en: Not in book
he: לא בספר

en: New book
he: ספר חדש

en: By @name on @date
he: ע"י @name ב- @date

en: By @name
he: ע"י @name

en: Not in menu
he: לא בתפריט

en: No alias
he: לא הוגדר מיקום חילופי

en: New revision
he: גרסה חדשה

en: Drag to re-order
he: גרירה לסידור מחדש

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
he: השינויים יישמרו רק לאחר משלוח הטופס

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
he: השינויים לבלוקים אלו לא ישמרו עד ללחיצה על כפתור <em>שמור בלוקים</em>.

en: Show shortcuts
he: הצג קיצורי דרך

en: No revision
he: אין גירסה

en: @number comments per page
he: @number תגובות בכל דף

en: Requires a title
he: דרושה כותרת

en: Not restricted
he: לא מוגבל

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: An AJAX HTTP error occurred.
he: תקלת AJAX HTTP קרתה.

en: HTTP Result Code: !status
he: קוד תוצאת HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
he: בקשת AJAX HTTP הופסקה בטרם עת.

en: Debugging information follows.
he: מידע לניפוי שגיאות מוצג להלן.

en: Path: !uri
he: נתיב: !uri

en: StatusText: !statusText
he: טקסט סטטוס: !statusText

en: ResponseText: !responseText
he: טקסט תגובה: !responseText

en: ReadyState: !readyState
he: מצב מוכנות: !readyState

en: Not customizable
he: אינו ניתן להתאמה אישית

en: Restricted to certain pages
he: מוגבל לדפים מסויימים

en: The block cannot be placed in this region.
he: לא ניתן למקם את הבלוק באיזור זה

en: Customize dashboard
he: התאמת לוח הבקרה

en: Hide summary
he: הסתרת תקציר

en: Edit summary
he: עריכת תקציר

en: Don't display post information
he: לא להציג מידע על הפוסט

en: @title dialog
he: דיאלוג @title

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
he: סדר מחדש שורות עפ"י חשיבות מספרית במקום גרירה.

en: Show row weights
he: הצגת משקלי שורות

en: Hide row weights
he: הסתרת משקלי שורות

en: Autocomplete popup
he: השלמה אוטומטית בפופאפ

en: Searching for matches...
he: מחפש עבור תאימויות...

en: Hide shortcuts
he: הסתרת קיצורים

en: The response failed verification so will not be processed.
he: התגובה מהשרת לא אושרה לכן לא תטופל.
