Speedy (7.x-1.34) - en to sv translation catalogue (103 entries)

en: Next
sv: Nästa

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Done
sv: Färdig

en: Prev
sv: Föreg

en: Mon
sv: mån

en: Tue
sv: tis

en: Wed
sv: ons

en: Thu
sv: tors

en: Fri
sv: fre

en: Sat
sv: lör

en: Sun
sv: sön

en: January
sv: januari

en: February
sv: februari

en: March
sv: mars

en: April
sv: april

en: May
sv: maj

en: June
sv: juni

en: July
sv: juli

en: August
sv: augusti

en: September
sv: september

en: October
sv: oktober

en: November
sv: november

en: December
sv: december

en: Show
sv: Visa

en: Select all rows in this table
sv: Markera alla rader i tabellen

en: Deselect all rows in this table
sv: Avmarkera alla rader i tabellen

en: Today
sv: Idag

en: Jan
sv: jan

en: Feb
sv: feb

en: Mar
sv: mar

en: Apr
sv: apr

en: Jun
sv: jun

en: Jul
sv: jul

en: Aug
sv: aug

en: Sep
sv: sep

en: Oct
sv: okt

en: Nov
sv: nov

en: Dec
sv: dec

en: Su
sv: sön

en: Mo
sv: mån

en: Tu
sv: tis

en: We
sv: ons

en: Th
sv: tor

en: Fr
sv: fre

en: Sa
sv: lör

en: Not published
sv: Inte publicerad

en: Please wait...
sv: Vänligen vänta...

en: Hide
sv: Dölj

en: Loading
sv: Laddar

en: mm/dd/yy
sv: yy-mm-dd

en: Not in book
sv: Ej i bok

en: New book
sv: Ny bok

en: By @name on @date
sv: Av @name @date

en: By @name
sv: Av @name

en: Not in menu
sv: Ej i meny

en: No alias
sv: Inga alias

en: New revision
sv: Ny version

en: Drag to re-order
sv: Drag för att ordna om

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sv: Ändringar som görs i denna tabell sparas inte förrän formuläret skickas.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
sv: Ändringarna i dessa block kommer inte att sparas förrän knappen <em>Spara block</em> klickas på.

en: Show shortcuts
sv: Visa genvägar

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
sv: Denna behörighet ärvs från rollen verifierad användare.

en: No revision
sv: Inga versioner

en: @number comments per page
sv: @number kommentarer per sida

en: Requires a title
sv: Kräver en titel

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: An AJAX HTTP error occurred.
sv: Ett AJAX HTTP-fel inträffade

en: HTTP Result Code: !status
sv: Resultatkod för HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
sv: Ett AJAX HTTP-anrop avslutades oväntat.

en: Debugging information follows.
sv: Felsökningsinformation följer.

en: Path: !uri
sv: Sökväg: !uri

en: StatusText: !statusText
sv: Statustext: !statusText

en: ResponseText: !responseText
sv: Svarstext: !responseText

en: ReadyState: !readyState
sv: Tillstånd: !readyState

en: Not customizable
sv: Ej anpassningsbart

en: Restricted to certain pages
sv: Begränsad till vissa sidor

en: The block cannot be placed in this region.
sv: Blocket kan inte placeras i denna region.

en: Customize dashboard
sv: Anpassa översiktspanel

en: Hide summary
sv: Dölj sammanfattning

en: Edit summary
sv: Redigera sammanfattning

en: Don't display post information
sv: Visa inte information om inlägg

en: @title dialog
sv: Dialog @title

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
sv: Den valda filen %filename kan inte laddas upp. Endast filer med följande ändelser är tillåtna: %extensions.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
sv: Sortera om rader efter numerisk vikt istället för drag-och-släpp.

en: Show row weights
sv: Visa radernas vikt

en: Hide row weights
sv: Dölj radernas vikt

en: Autocomplete popup
sv: Popup med automatisk komplettering

en: Searching for matches...
sv: Söker efter träffar...

en: Hide shortcuts
sv: Dölj genvägar

en: The response failed verification so will not be processed.
sv: Gensvaret misslyckades med verifiering så det kommer inte behandlas.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
sv: URL för återanrop är inte lokalt och ej betrott: !url

en: CustomMessage: !customMessage
sv: Anpassat meddelande: !customMessage
