Speedy (7.x-1.9) - en to da translation catalogue (88 entries)

en: Next
da: Næste

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Configure
da: Konfigurér

en: Done
da: Færdig

en: Prev
da: Forrige

en: Mon
da: man

en: Tue
da: tir

en: Wed
da: ons

en: Thu
da: tor

en: Fri
da: fre

en: Sat
da: lør

en: Sun
da: søn

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: maj

en: June
da: Juni

en: July
da: Juli

en: October
da: Oktober

en: Show
da: Vis

en: Select all rows in this table
da: Vælg alle rækker i tabellen

en: Deselect all rows in this table
da: Fravælg alle rækker i tabellen

en: Today
da: I dag

en: Jan
da: jan

en: Feb
da: feb

en: Mar
da: mar

en: Apr
da: apr

en: Jun
da: jun

en: Jul
da: jul

en: Aug
da: aug

en: Sep
da: sep

en: Oct
da: okt

en: Nov
da: nov

en: Dec
da: dec

en: Su
da: Sø

en: Mo
da: Ma

en: Tu
da: Ti

en: We
da: On

en: Th
da: To

en: Sa
da: Lø

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Please wait...
da: Vent venligst…

en: Hide
da: Skjul

en: Loading
da: Indlæser

en: Not in book
da: Ikke i bog

en: New book
da: Ny bog

en: By @name on @date
da: Af @name, @date

en: By @name
da: Af @name

en: Not in menu
da: Ikke i menu

en: No alias
da: Intet alias

en: New revision
da: Ny version

en: Drag to re-order
da: Træk for at (om)sortere

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
da: Ændringer i tabellen bliver ikke gemt, før du indsender formularen.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
da: Ændringerne bliver ikke gemt før du trykker på knappen <em>Gem blokke</em>.

en: Show shortcuts
da: Vis genveke

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
da: Denne tilladelse er arvet fra den godkendte brugerrolle.

en: No revision
da: Ingen version

en: @number comments per page
da: @number kommentarer pr. side

en: Requires a title
da: Kræver en titel

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: An AJAX HTTP error occurred.
da: Der opstod en AJAX HTTP-fejl.

en: HTTP Result Code: !status
da: HTTP resultatkode: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
da: En AJAX HTTP-forespørgsel afsluttede på unormal vis.

en: Debugging information follows.
da: Information til fejlsøgning følger.

en: Path: !uri
da: Sti: !uri

en: Not customizable
da: Kan ikke tilpasses

en: Restricted to certain pages
da: Begrænset til bestemte sider

en: The block cannot be placed in this region.
da: Blokken kan ikke placeres i denne region.

en: Customize dashboard
da: Tilpas dashboard

en: Hide summary
da: Skjul resumé

en: Edit summary
da: Redigér resumé

en: Don't display post information
da: Vis ikke information om indlægget

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
da: Den valgte fil %filename kan ikke uploades. Kun filer med følgende filendelser er tilladt: %extensions.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
da: Sortér rækker med numeriske vægte i stedet for at trække dem.

en: Show row weights
da: Vis rækkevægte

en: Hide row weights
da: Skjul rækkevægte

en: Searching for matches...
da: Søger efter resultater...

en: Hide shortcuts
da: Gem genveje
