Speedy (7.x-1.9) - en to fi translation catalogue (97 entries)

en: Next
fi: Seuraava

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Configure
fi: Määrittele

en: Done
fi: Tehty

en: Prev
fi: Edellinen

en: Mon
fi: Ma

en: Tue
fi: Ti

en: Wed
fi: Ke

en: Thu
fi: To

en: Fri
fi: Pe

en: Sat
fi: La

en: Sun
fi: Su

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Show
fi: Näytä

en: Select all rows in this table
fi: Valitse kaikki taulukon rivit

en: Deselect all rows in this table
fi: Poista kaikkien rivien valinnat

en: Today
fi: Tänään

en: Jan
fi: Tam

en: Feb
fi: Hel

en: Mar
fi: Maa

en: Apr
fi: Huh

en: Jun
fi: Kes

en: Jul
fi: Hei

en: Aug
fi: Elo

en: Sep
fi: Syy

en: Oct
fi: Lok

en: Nov
fi: Mar

en: Dec
fi: Jou

en: Mo
fi: Ma

en: Tu
fi: Ti

en: We
fi: Ke

en: Th
fi: To

en: Fr
fi: Pe

en: Sa
fi: La

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: Please wait...
fi: Odota hetki...

en: Hide
fi: Piilossa

en: Loading
fi: Ladataan

en: Not in book
fi: Ei kirjasssa

en: New book
fi: Uusi kirja

en: By @name on @date
fi: @name päivänä @date

en: By @name
fi: @name

en: Not in menu
fi: Ei valikossa

en: No alias
fi: Ei aliasta

en: New revision
fi: Uusi versio

en: Drag to re-order
fi: Järjestele vetämällä

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
fi: Muutokset otetaan käyttöön vasta kun valitset <em>tallenna</em>.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
fi: Lohkojen muutoksia ei tallenneta ennen kuin klikkaat <em>Tallenna</em>-painiketta.

en: Show shortcuts
fi: Näytä oikopolut

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fi: Oikeus on periytetty käyttäjäroolista "autentikoitu käyttäjä".

en: No revision
fi: Ei versiota

en: @number comments per page
fi: @number kommenttia sivua kohti

en: Requires a title
fi: Vaatii otsikon

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: An AJAX HTTP error occurred.
fi: Tapahtui AJAX HTTP virhe.

en: HTTP Result Code: !status
fi: HTTP koodi: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
fi: AJAX-HTTP-pyyntö keskeytyi odottamatta.

en: Debugging information follows.
fi: Seuraavassa virhetiedot.

en: Path: !uri
fi: Polku: !uri

en: StatusText: !statusText
fi: Tilanneteksti: !statusText

en: ResponseText: !responseText
fi: Vastausteksti: !responseText

en: Not customizable
fi: Ei mukautettavissa

en: Restricted to certain pages
fi: Rajoitettu tiettyihin sivuihin

en: The block cannot be placed in this region.
fi: Lohkoa ei voi asettaa tähän alueeseen.

en: Customize dashboard
fi: Mukauta työpöytää

en: Hide summary
fi: Piilota yhteenveto

en: Edit summary
fi: Muokkaa yhteenvetoa

en: Don't display post information
fi: Älä näytä lähetyksen tietoja

en: @title dialog
fi: @title dialogi

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
fi: Tiedostoa %filename ei voida ladata. Sallitut tiedostopäätteet: %extensions.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
fi: Uudelleenlajittele rivit numeerisen painon mukaan vedä-pudota toiminnon sijaan.

en: Show row weights
fi: Näytä rivien painokertoimet

en: Hide row weights
fi: Piilota rivien painokertoimet

en: Autocomplete popup
fi: Automaattisen täydennyksen ponnahdusikkuna

en: Searching for matches...
fi: Haetaan tuloksia...

en: Hide shortcuts
fi: Piilota oikopolut
