Spinetta (7.x-1.2) - en to th translation catalogue (8 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Install profile
th: ติดตั้งโพรไฟล์

en: Configure site
th: ตั้งค่าเว็บไซต์

en: @drupal installation complete
th: การติดตั้ง @drupal เสร็จสมบูรณ์

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
th: การเปลี่ยนแปลงที่จำเป็นต่อ %dir และ %file ได้ถูกดำเนินการแล้ว คุณสามารถยกเลิกสิทธิ์การเขียนเพื่อลดความเสี่ยงด้านความปลอดภัย ถ้าคุณไม่แน่ใจว่าต้องทำอย่างไร สามารถอ่านเพิ่มเติมได้ที่ <a href="@handbook_url">คู่มือออนไลน์</a>

en: Congratulations, you installed @drupal!
th: ขอแสดงความยินดี คุณติดตั้ง @drupal สำเร็จแล้ว!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
th: อ่านข้อความด้านบนก่อนเยี่ยมชม<a href="@url">เว็บไซต์ใหม่ของคุณ</a>

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
th: <a href="@url">เยี่ยมชมเว็บไซต์ใหม่ของคุณ</a>
